Робота в Нідерландах: що потрібно знати для успішного працевлаштування
Багато хто їде на заробітки до Європи. Більшість таких людей кінцева мета — остаточний переїзд зарубіжних країн, і робота — відправна точка йому. Популярних країн для заробітків багато. Нідерланди до них не належать: іноземцю отримати роботу у цій країні складно.
Особливості роботи
Для пошуку краще звертатися до спеціалізованої агенції: самостійний пошук займе багато часу, а вихлоп великим не буде. Нідерланди вважають за краще приймати перевірених людей і неохоче беруть кандидатів із вулиці. Загалом вакансії у Нідерландах призначені для кваліфікованих працівників, влаштуватися на некваліфіковану посаду практично неможливо, і навіть посади для професіонала отримати тяжко через високу конкуренцію. Освіта, здобута на пострадянському просторі, цінується менше європейської та нідерландської, і співробітники віддають перевагу місцевим. Проте в Нідерландах близько 20% мешканців – іноземці.
Що приваблює мігрантів? Вкрай високий рівень життя, один із найвищих у Європі. Нідерланди радують повним соціальним забезпеченням, багатьма гарантіями для трудящих, хорошими пенсіями. Для звільнення потрібні по-справжньому вагомі причини, а трудове законодавство дотримується неухильно. Безпека з виробництва дуже висока, їй приділяють багато уваги. Роботодавець фактично виступає як спонсор і несе за іноземця повну відповідальність.
Найпривабливіший момент — поєднання високих зарплат та невеликої кількості робочих годин (мінімальний робочий тиждень у Нідерландах — лише 29 годин). Слід зазначити, що перерви суворо регламентовані, і відпочивати з не вийде. Мінімальна відпустка – 20 днів на рік. Максимальний лікарняний просто величезний, до 52 тижнів, із лікарняними виплатами до 70% від зарплати.
Правила працевлаштування
Якщо почитати більш інформації на https://workandstaff.net/ , то вимоги до документів стандартні по Європі. Потрібна робоча віза, для її оформлення необхідний підписаний договір із нідерландською фірмою. Роботодавець може підписати до трьох тимчасових договорів (до кожного року), які фактично виступають як випробувальний термін. Після третього можна укладати довгостроковий договір — або розлучатися з працівником, який розчарував. Роботодавець оформляє дозвіл на роботу для працівника.
Для укладання тимчасового договору потрібна нострифікація документів про освіту — це підтвердження диплома, доказ, що кандидат справді має вказані знання та навички. Іноді доводиться складати іспити. Обов’язковою умовою для прийняття на роботу є добре знання англійської. Людям, які планують роботу з людьми (готельний та ресторанний бізнес, адвокатура, викладання та інше), також потрібне знання нідерландського. Важливий момент: нідерландська фірма має право прийняти на роботу іноземця лише якщо протягом 6 тижнів не знайшлося більш підходящих кандидатів. Це мешканці Нідерландів, у крайньому разі інших країн Євросоюзу. Іноземці з інших країн лише на третьому місці.
Після отримання робочої візи потрібно оформити посвідку на проживання. Їх кілька, зі своїми особливостями та термінами дії. Деякі ВНЖ дозволяють обійтися без візи — їх одержують подружжя нідерландців, біженці, учні, підприємці та інвестори, що діють на території країни.