Кредит на сонячну електростанцію в Україні: як це працює та наскільки вигідно

Багато промисловців мають можливість отримати робочий інструмент, як не маючи вільних коштів, побудувати сонячні електростанції: умови кредиту, строки його оформлення, розміри щомісячних внесків та терміни окупності

СЕС (сонячна електростанція), що працює на компенсацію власного споживання, дозволяє значно зменшити витрати на закупівлю електроенергії у зовнішніх компаній-постачальників. Але при цьому будівництво СЕС — це дуже значна інвестиція, на яку підприємство не завжди може мати вільні кошти. Вихід дуже простий — кредит на сонячну електростанцію, в Україні саме зараз його можна отримати у дуже короткий термін на дуже вигідних умовах.

Позика на сонячні електростанції: умови кредиту, розміри виплат та терміни окупності

Кредит на будівництво сонячної електростанції може розглядатися як інвестиційний проєкт у розвиток виробництва, тому він підпадає під дію державної програми 5-7-9. Таким чином, позичальник отримує гроші під дуже скромний відсоток, який додатково може бути скорочений за умови відкриття нових робочих місць. Втім, на цьому привабливість кредиту для будівництва сонячної електростанції не закінчується:

  • Сума можливого кредиту — до 5 млн гривень, на ці гроші, з урахуванням нинішнього курсу долара, можна змонтувати мережеву сонячну електростанцію потужністю до 250 кВт.
  • Як застава для банку виступає обладнання для сонячної електростанції, яке буде закуплено на кредитні кошти.
  • Можливість одержати кредит без сплати першого внеску, його розмір можна обрати самостійно в межах від 0 до 30%.
  • Швидке оформлення кредиту — для прискорення процесу дуже багато зробили компанії, що займаються будівництвом промислових сонячних електростанцій. Вони вже мають договори про співпрацю із найбільшими українськими банками. Тому замовнику одразу після розробки проєкту та визначення вартості робіт пропонують отримати кредит в одному з банків. Що дозволяє скоротити термін узгодження кредиту до кількох тижнів, у результаті весь цикл будівництва сонячної електростанції вимагатиме два-три місяці.

Окремо варто відзначити дуже невеликий термін окупності кредиту. Для прикладу можна взяти мережеву сонячну електростанцію 100 кВт, при оформленні кредиту з нульовим першим внеском її повна вартість становитиме майже 2,2 млн гривень, розмір щомісячного платежу — 36 тисяч гривень. Але коштом використання електрики власної генерації підприємство зможе щомісяця в середньому економити близько 51,3 тис. гривень, що дозволяє повністю покривати платежі за кредитом. Кредит на сонячну електростанцію в Україні потужністю 100 кВт окупиться протягом 3,5 років, а далі майже 27 років власник отримуватиме чистий прибуток. Яка за 30 років експлуатації мережевої сонячної електростанції становитиме близько 21 мільйона гривень.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button