Покрокова інструкція щодо самостійного заправлення кондиціонера: як діяти

Прилад набагато повільніше охолоджує повітря, а на трубках зовнішнього блоку з’явився іній? Час його заправити. Це планова процедура, яку проводять щорічно або раз на два роки. Можна звернутися до сервісу (заправка кондиціонерів Львів — популярна послуга), а можна зробити все самому та заощадити гроші.

Правила

Перед заправкою потрібно придбати всі необхідні інструменти та матеріали. Знадобляться ключі, трубки, заправна станція. Потрібні манометрична станція та ваги. Також знадобляться інструкція, захисні окуляри та пара рукавичок.

Зрозуміло, потрібен балкон із фреоном. Цей газ буває різним. Якщо ви дозаправляєте кондиціонер, важливо, щоб газ збігався з закачаним. Якщо ви не в курсі, який різновид газової суміші всередині, краще злийте холодоагент повністю. Тоді манометрична станція дозволить створити всередині кондиціонера вакуум, що для заправки просто ідеально.

Якщо сталася розгерметизація, потрібно зробити ремонт. Нема рації заправляти кондиціонер: газ все одно витікає. Перевірити агрегат на пошкодження можна за допомогою манометра: пролунає характерний звук.

Заправка

Отже, ви осушили кондиціонер і створили усередині нього вакуум. Що далі? Існує два основні способи закачування фреону. Не можна просто безконтрольно витрачати балон, переповнення призведе до підвищеного тиску та неприємних наслідків.

Підключіть балон до заправної станції, а конструкцію – до кондиціонера. Далі озброїться тим самим манометром або електронними вагами. У рекомендаціях виробника сказано, яким має бути робочий тиск у системі. Вага однієї заправки там також вказана. Заливайте фреон, орієнтуючись ці цифри. Щойно показники збіглися з інструкцією, треба припиняти.

Запустіть тестовий кондиціонер на 10 хвилин. Іній зник? Перемога, прилад заправлений.

Поради

Заправка кондиціонера – справа, яка потребує певної навички. Але можна схитрувати. Викличте додому майстра та ретельно спостерігайте за його діями. Якщо фахівець дозволить, можна зняти відео. Так у вас з’явиться чудовий навчальний матеріал.

Запускайте кондиціонер регулярно. В інструкції сказано, з якою частотою. Рідкісний запуск призводить до застою фреону, а потім газ випаровується. Потрібна нова дозаправка.

Погано працювати кондиціонер може не тільки через нестачу холодоагенту. Якщо ви не впевнені, що річ саме в цьому, краще сплатити діагностику. Можливо, зламалася якась деталь або просто засмітилася дренажна система. В останньому випадку під час роботи з’явиться характерний неприємний запах.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button